Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8527127



*

nr 852 7127


MIXED MEDIA (F)

Martin Lamm, Bemålad litografi, Sign Lamm New York 1969, subject size: 28 x 35,


Martin Lamm, Bemålad litografi, Sign Lamm New York 1969, motivets mått: 28 x 35


Droit De Suite

Yes

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday October 14 2013
at 18:06:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/10 18:01:42 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik martin lamm vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr