ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8938220
*
nr 893 8220
Spegel
Oval, nyokokostil, höjd: 70
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 18:06:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 21:43:00
1
100 kr
6/5 15:19:40
2
150 kr
7/5 18:38:43
3
300 kr
7/5 23:50:39
2
250 kr
12/5 14:45:05
4
350 kr
12/5 16:32:51
5
500 kr
12/5 16:33:28
4
450 kr
12/5 16:33:54
4
600 kr
12/5 16:34:47
5
700 kr
12/5 16:36:51
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyokokostil oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 893 8220
Spegel
Oval, nyokokostil, höjd: 70
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 21:43:00 | 1 | 100 kr |
| 6/5 15:19:40 | 2 | 150 kr |
| 7/5 18:38:43 | 3 | 300 kr |
| 7/5 23:50:39 | 2 | 250 kr |
| 12/5 14:45:05 | 4 | 350 kr |
| 12/5 16:32:51 | 5 | 500 kr |
| 12/5 16:33:28 | 4 | 450 kr |
| 12/5 16:33:54 | 4 | 600 kr |
| 12/5 16:34:47 | 5 | 700 kr |
| 12/5 16:36:51 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyokokostil oval spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



