KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16284025
*
nr 1628 4025
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 73x128 cm
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2024
kl 20:51:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/6 00:12:41
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska stockholm stockholmsmotiv svensk sverige sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
nr 1628 4025
Oscar Hernandez Soriano
(1944-2007), Spanien
Oljemålning, Signerad, Stockholmsmotiv. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 73x128 cm
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född på Kuba 1944, död 2007.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/6 00:12:41 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Hernandez Soriano
Oscar Hernandez Soriano, spansk-svensk bildkonstnär född pÃ¥ Kuba 1944, död 2007.Läs mer om Oscar Hernandez Soriano
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar spanien spansk spanska stockholm stockholmsmotiv svensk sverige sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



