KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14087137
*
nr 1408 7137
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Teaterdags". Olja på duk, 69x69, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 18:15:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/7 21:51:42
1
300 kr
16/7 23:51:35
2
150 kr
16/7 23:51:35
1
200 kr (Budbetjänt)
18/7 16:59:59
3
300 kr
18/7 16:59:59
1
300 kr (Budbetjänt)
18/7 19:13:13
3
350 kr
19/7 18:10:37
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ehrefelt olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Kurt Ehrefelt
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
Läs om budbetjänten
nr 1408 7137
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Teaterdags". Olja på duk, 69x69, yttermått inklusive ram: 79x79 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/7 21:51:42 | 1 | 300 kr |
| 16/7 23:51:35 | 2 | 150 kr |
| 16/7 23:51:35 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 18/7 16:59:59 | 3 | 300 kr |
| 18/7 16:59:59 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 18/7 19:13:13 | 3 | 350 kr |
| 19/7 18:10:37 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt ehrefelt olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



