KONST / Litografier / Färglitografi 17155085

nr 1715 5085

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Stortorget Gamla Stan. Signerad, numrerad 228/310. Färglitografi, bildmått: 34x37 cm, yttermått inklusive ram: 52x55 cm

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 20:52:54

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren