KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16894488
nr 1689 4488
Axel Birkholm
(1909-1984), Sverige
Oljemålning, "Höst, Resele". Signerad. Olja på duk, 33x41 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 mars 2025
kl 19:14:26
20/3 19:38:53
Axel Birkholm
Läs mer om Axel Birkholm