ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6252133
*
nr 625 2133
Spegel
bemålad ram, 90x70
Utrop:
300 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2010
kl 17:53:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 15:54:03
1
300 kr
21/2 18:37:33
2
400 kr
21/2 18:39:37
1
400 kr
21/2 18:47:07
1
450 kr
22/2 13:22:14
3
Vinnande bud
22/2 17:33:32
4
550 kr
22/2 17:34:37
4
700 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35
-
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18
-
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07
-
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27
-
9296 Spegel
sent 1800-tal, Putto, 130x93
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:21
*
Spegel
nr 625 2133
Spegel
bemålad ram, 90x70
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 15:54:03 | 1 | 300 kr |
| 21/2 18:37:33 | 2 | 400 kr |
| 21/2 18:39:37 | 1 | 400 kr |
| 21/2 18:47:07 | 1 | 450 kr |
| 22/2 13:22:14 | 3 | Vinnande bud |
| 22/2 17:33:32 | 4 | 550 kr |
| 22/2 17:34:37 | 4 | 700 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9151 Golvspegel
mässing. Höjd: 166 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:35 -
9129 Golvspegel
Rotting. Höjd: 143 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:18 -
9138 Spegel
mahogny, Karl Johan, 72x41
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:33
-
9289 Spegel
Metallram, 70x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:07 -
9278 Spegel
putti förgylld, 130x66
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:27 -
9296 Spegel
sent 1800-tal, Putto, 130x93
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:21



