SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 7618366
nr 761 8366
Gräddkanna
Silver, Moskva, Ivanovitj Kuznichev, Sent 1800-tal, 109g ca
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 28 maj 2012
kl 19:08:20
800 kr
1.000 kr
900 kr
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver