LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 6057801

nr 605 7801

CANDLESTICKS

one pair, tin, Santesson, Stockholm, height: 13, wear, bucklor.

1 par, Tenn, Santesson, Stockholm, höjd: 13

Condition: slitage, bucklor

100

SEK 1000

Monday October 19 2009
at 17:57:56

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn