SILVER & METAL / Silver / Snuffbox 8203295
nr 820 3295
SNUFFBOX
silver, förgylld insida, Victoriansk, England, , length: 9,
Silver, förgylld insida, Victoriansk, England, , längd: 9
800
SEK 500
Monday April 15 2013
at 19:51:12
12/4 23:14:06
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver