KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13751022

nr 1375 1022

Josef Jungwirth

(1869-1950), Österrike

Oljemålning, Ej signerad, Modell med rött hår. Olja på pannå, 97x65 cm

Kondition: ej ram

Josef Jungwirth, Österrikisk bildkonstnär född 1869, död 1950.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 25 januari 2021
kl 20:33:41

25/1 20:28:42 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 jan

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Josef Jungwirth

Läs mer om Josef Jungwirth