ART / Lithographs / Litograph in colors 8315066
nr 831 5066
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Evy Låås (1923-1999), 1977, HC-upplaga, indoor picture, subject size: 57x67,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Evy Låås (1923-1999), 1977, HC-upplaga, Interiör, motivets mått: 57x67
Evy Låås, born 1923, dead 1999, Swedish painter and draughtsman.
600
SEK 100
Monday June 3 2013
at 18:27:12
2/6 20:38:10
- Thema-auction
Jun 3
Evy Låås
Tema i juni är bildkonstnären och tecknaren Evy Låås.
Read more about Evy Låås
Evy Låås
Read more about Evy Låås