Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13789276



*

nr 1378 9276


Vas

Keramik, 1920-tal. Höjd: 16cm


Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 februari 2021
kl 20:48:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/2 15:57:21 1      100 kr
15/2 17:22:06 2      Vinnande bud
15/2 17:46:00 1      200 kr
15/2 17:46:00 2      250 kr (Budbetjänt)
15/2 17:46:44 1      300 kr
15/2 17:46:44 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
  • 6760 Vas
    Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:08
  • 6065 Vas
    Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55
  • 6530 Vas
    Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:06
  • 6466 Vas
    Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:09
  • 6547 Vaser
    2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr