KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14423043

nr 1442 3043

Hans Kajtorp

(1916-1991), Sverige

Oljemålning, Signerad, hus. Olja på pannå, 22x34cm, yttermått inklusive ram: 36x48cm

Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 17 januari 2022
kl 20:26:29

Hans Kajtorp

Läs mer om Hans Kajtorp
Lis Husberg (f. 1920)