KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 8828016

nr 882 8016

Skulptur

Lisa Larson (f. 1931), Amalia ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera, höjd: 18 cm

Kondition: skador/ lagning

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 17 mars 2014
kl 18:25:14

17/3 18:13:04 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 17 mar

Larson & co

Läs mer om Larson & co