ART / Etchings etc / Etchings 13249321
nr 1324 9321
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
2 pcs, Sten Eklund (1942-2009), Sweden. Signed, numbered 23/50, daterad1981, del av svit. etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Sheet: ca 50x40 cm,
ETCHINGS, 2 st, Signerad, numrerad 23/50, daterad1981, del av svit. Etsning + handkolorering, oramade lösa blad. Bladets mått: ca 50x40 cm
Sten Eklund, Swedish painter and printmaker born 1942 in Uppsala, dead 2009 .
3000
SEK 2000
Monday May 4 2020
at 19:01:18
3/5 09:20:09
Sten Eklund
Read more about Sten Eklund