KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493005

nr 1749 3005

Kristina Jöred

(1913-2003), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad, "Brudfärd på räls". Olja på duk, 27x21,5, oramad

Kristina Jöred, svensk bildkonstnär född 1913, död 2003.

Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:58:39

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Kristina Jöred

Läs mer om Kristina Jöred