KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8805711
nr 880 5711
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, + färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), signerade35x52
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 mars 2014
kl 18:47:29
6/3 18:59:30
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman