KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 8939061

nr 893 9061

Bertil Landelius

(1912-1985), Sverige

Pastell, Bertil Landelius (1912-1985), signerad, 35x47

Bertil Landelius, svensk målare född i Malmö 1912, död 1985.

Utrop:

500 kr

måndag 12 maj 2014
kl 18:07:40

Bertil Landelius

Läs mer om Bertil Landelius