KONST / Oljemålningar / Oljemålning 6172190

nr 617 2190

Ragnar von Holten

(1934-2009), Sverige

Oljemålning, Ragnar von Holten (f. 1934), -77, 'Hotande', ca 67x99cm

Kondition: skador/lagningar

Ragnar von Holten, född 1934 i Gleiwitz, Tyskland, svensk målare, död 2009.

Utrop:

100 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 21 december 2009
kl 19:19:34

Ragnar von Holten

Läs mer om Ragnar von Holten