ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10122377
*
nr 1012 2377
Gunnar Persson serieskapare
(f. 1933), Sverige
Gunnar Persson (b. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70,
MIXED MEDIA, Gunnar Persson (f. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70
Estimate:
1000
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday January 18 2016
at 18:19:03
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/1 13:51:25
1
500 kr
15/1 00:02:50
2
600 kr
18/1 18:05:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Gunnar Persson serieskapare
Gunnar Persson, svensk serieskapare, född 1933
Read more about Gunnar Persson serieskapare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9363 WATERCOLOUR
Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
Auction ends
in two days
2 feb at 18:16
-
9064 WATERCOLOUR
Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
Auction ends
in two days
2 feb at 20:39
-
9386 WATERCOLOUR
Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
Present: SEK 1600
Auction ends
in two days
2 feb at 18:24
-
9185 WATERCOLOUR
unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
Auction ends
in two days
2 feb at 20:17
-
9325 WATERCOLOUR
unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
Auction ends
in two days
2 feb at 19:06
-
9315 WATERCOLOUR
Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
2 feb at 18:45
*
Gunnar Persson serieskapare
Read more about Gunnar Persson serieskapare
nr 1012 2377
Gunnar Persson serieskapare
(f. 1933), Sverige
Gunnar Persson (b. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70,
MIXED MEDIA, Gunnar Persson (f. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday January 18 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/1 13:51:25 | 1 | 500 kr |
| 15/1 00:02:50 | 2 | 600 kr |
| 18/1 18:05:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Gunnar Persson serieskapare
Gunnar Persson, svensk serieskapare, född 1933Read more about Gunnar Persson serieskapare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9363 WATERCOLOUR
Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
Auction ends
in two days
2 feb at 18:16 -
9064 WATERCOLOUR
Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
Auction ends
in two days
2 feb at 20:39 -
9386 WATERCOLOUR
Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
Present: SEK 1600
Auction ends
in two days
2 feb at 18:24
-
9185 WATERCOLOUR
unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
Auction ends
in two days
2 feb at 20:17 -
9325 WATERCOLOUR
unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
Auction ends
in two days
2 feb at 19:06 -
9315 WATERCOLOUR
Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
Present: SEK 300
Auction ends
in two days
2 feb at 18:45



