Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 10122377



*

nr 1012 2377


Gunnar Persson serieskapare

(f. 1933), Sverige


Gunnar Persson (b. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70,


MIXED MEDIA, Gunnar Persson (f. 1933), 'Kronblom på fotbollsmatch', signerad, bladets mått: 52x70


Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday January 18 2016
at 18:19:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/1 13:51:25 1      500 kr
15/1 00:02:50 2      600 kr
18/1 18:05:49 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gunnar Persson serieskapare

Gunnar Persson, svensk serieskapare, född 1933

Read more about Gunnar Persson serieskapare
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gunnar persson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr