ART / Lithographs / Litograph in colors 14952030
nr 1495 2030
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Einar Rosén (1910-1998), Sweden. Vy från Strandvägen över Nationalmuseum och Kungliga slottet. Signed, numbered 100/220. Litograph in colors. Image dimensions: 32x48 cm, outer dimensions including frame: 46x61 cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Vy från Strandvägen över Nationalmuseum och Kungliga slottet. Signerad, numrerad 100/220. Färglitografi. Bildmått: 32x48 cm, yttermått inklusive ram: 46x61 cm
Einar Rosén, Swedish painter, and graphic artist, born 1910, dead 1998.
SEK 100
Monday October 10 2022
at 18:26:43
10/10 11:25:45
Einar Rosén
Read more about Einar Rosén