Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 5713328



*

nr 571 3328


WATERCOLOUR

Lenght: ()


Robert Högfeldt, Original till Annons, Svensk lösen, (fuktskador), 45x41


Droit De Suite

Yes

Estimate:

300

Sold:

SEK 550

Auction date:

Monday Mars 16 2009
at 19:50:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/3 12:30:01 1      300 kr
16/3 15:21:05 2      Vinnande bud
16/3 17:14:14 1      400 kr
16/3 17:14:51 1      500 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fuktskador original till annons robert högfeldt svensk lösen vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr