Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9377039



*

nr 937 7039


MIXED MEDIA

Sivert Carlson, Stockholm, signed, subject: 20x26,


Sivert Carlson, Stockholm, signerad, motivet: 20x26


Droit De Suite

Yes

Estimate:

800

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday January 26 2015
at 20:11:52


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/1 12:08:07 1      450 kr
23/1 09:29:18 2      450 kr
23/1 09:29:18 1      450 kr (Robot)
23/1 09:29:26 2      600 kr
25/1 15:21:28 3      Vinnande bud
25/1 23:32:44 4      900 kr
25/1 23:32:44 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Jan 26

Stockholmsmotiv

Till denna auktion har vi samlat konst - oljemålningar och grafik - med motiv från Stockholm; vaxholmsbåtar, södermotiv och bubblande cityliv.



Read more about Stockholmsmotiv
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik sivert carlson stockholm vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr