Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 5155427



*

nr 515 5427


Fat

2 st, keramik, Rörstrand/UE


Utrop:

100 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 25 mars 2008
kl 16:00:35


  • Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik rörstrand skandinavien sverige
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:47
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr