KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16427365
nr 1642 7365
John Haavs Johnson
(1915-1968), Sverige
Oljemålning, John Haavs Johnson (1915-1968). Signerad, daterad -47, Place de teatre. Olja på duk, 39x45 cm, yttermått inklusive ram: 53x61 cm
John Haavs Johnson, svensk målare född 1915, död 1968.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2024
kl 18:58:09
14/9 14:09:09
John Haavs Johnson
Läs mer om John Haavs Johnson