ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9502722
*
nr 950 2722
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, "kvinna med brunt hår", subject: 39x30, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Signerad, "kvinna med brunt hår", motivet: 39x30, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Droit De Suite
Estimate:
800
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday Mars 23 2015
at 20:12:46
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/3 18:51:04
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
-
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 20:58
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
nr 950 2722
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), signed, "kvinna med brunt hår", subject: 39x30, (löst blad),
MIXED MEDIA, Ester Henning (1887-1985), Signerad, "kvinna med brunt hår", motivet: 39x30, (löst blad)
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 800 |
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday Mars 23 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 22/3 18:51:04 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ester henning löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20 -
7166 PASTEL
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 20:58



