GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Porslin 4765497
*
nr 476 5497
Porslin
Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle, 18 del
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2007
kl 17:07:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 15:39:31
1
350 kr
14/7 13:39:29
2
400 kr
16/7 09:17:01
3
450 kr
16/7 14:19:06
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle röd rubin keramik porslin
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
-
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:51
-
6407 Spiselhundar
ett par, ”Staffordshire”, porslin. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30
-
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
*
Porslin
nr 476 5497
Porslin
Röd Rubin, Arthur Percy och Eugen Trost, Gefle, 18 del
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/7 15:39:31 | 1 | 350 kr |
| 14/7 13:39:29 | 2 | 400 kr |
| 16/7 09:17:01 | 3 | 450 kr |
| 16/7 14:19:06 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle röd rubin keramik porslin
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24 -
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:51
-
6407 Spiselhundar
ett par, ”Staffordshire”, porslin. Höjd: 21 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30 -
7014 Ytterfoder
nutida, porslin, 19,5x19,5. Höjd: 14,5 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54



