LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 13625103
nr 1362 5103
FLOOR LAMP
1950s. Height: 135, höj / sänkbar,
1950-tal. Höjd: 135, höj / sänkbar
800
SEK 700
Monday November 23 2020
at 18:09:14
600 kr
600 kr
600 kr (Robot)
- Thema-auction
Nov 23
Retro
Read more about Retro
FLOOR LAMP
Read more about Retro
nr 1362 5103
FLOOR LAMP
Estimate: | 800 |
Sold: | SEK 700 |
Monday November 23 2020 |
- Thema-auction
Nov 23
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...Read more about Retro