ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13072019
*
nr 1307 2019
WATERCOLOUR
Edvard Unge, attributed. Hus vid sjö. No signature, 14x12 cm,
Edvard Unge, tillskriven. Hus vid sjö. Ej signerad, 14x12 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday February 17 2020
at 19:24:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/2 02:10:47
1
100 kr
15/2 12:11:53
2
150 kr
16/2 23:30:52
1
200 kr
17/2 10:01:55
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard unge ej signerad hus vid sjö vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47
-
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45
-
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14
-
2099 WATERCOLOUR
Ingegerd Beskow (1887-1978), Sweden. Signed, Stock..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:23
*
WATERCOLOUR
nr 1307 2019
WATERCOLOUR
Edvard Unge, attributed. Hus vid sjö. No signature, 14x12 cm,
Edvard Unge, tillskriven. Hus vid sjö. Ej signerad, 14x12 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday February 17 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/2 02:10:47 | 1 | 100 kr |
15/2 12:11:53 | 2 | 150 kr |
16/2 23:30:52 | 1 | 200 kr |
17/2 10:01:55 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard unge ej signerad hus vid sjö vattenfärg
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47 -
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24 -
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45 -
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14 -
2099 WATERCOLOUR
Ingegerd Beskow (1887-1978), Sweden. Signed, Stock..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:23