KONST / Litografier / Färglitografi 14088576
*
nr 1408 8576
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad Hc 4/36, oramat löst blad, bladets mått: 63x46 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 19:38:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 23:06:49
1
1.600 kr
16/7 23:58:20
2
1.500 kr
16/7 23:58:20
1
1.600 kr (Budbetjänt)
17/7 00:00:50
2
1.700 kr
19/7 19:00:50
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
MÃ¥rten Andersson
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
Läs om budbetjänten
Läs mer om MÃ¥rten Andersson
nr 1408 8576
MÃ¥rten Andersson
(1934-2017), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad Hc 4/36, oramat löst blad, bladets mått: 63x46 cm
Mårten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/7 23:06:49 | 1 | 1.600 kr |
| 16/7 23:58:20 | 2 | 1.500 kr |
| 16/7 23:58:20 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
| 17/7 00:00:50 | 2 | 1.700 kr |
| 19/7 19:00:50 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Andersson
MÃ¥rten Andersson, svensk bildkonstnär född i Freluga utanför Bollnäs 1934, död 2017.Läs mer om MÃ¥rten Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad mårten andersson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



