Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Speglar / Ram 8737464



*

nr 873 7464


Ram

29x23 cm


Kondition: skadad dekor

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 februari 2014
kl 18:33:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/2 07:10:25 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram speglar
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6383 Oljemålning
    Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:29
  • 6384 Skål
    Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:36
  • 7065 Skulpturer
    3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:10
  • 7197 Soffa
    modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
    Aktuellt bud: 9.600 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:12
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:45




Ladda ner broschyr