ÖVRIGT / Speglar / Ram 8737464
*
nr 873 7464
Ram
29x23 cm
Kondition: skadad dekor
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 februari 2014
kl 18:33:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/2 07:10:25
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram speglar
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13
-
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29
-
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7065 Skulpturer
3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:10
-
7197 Soffa
modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
Aktuellt bud: 9.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:12
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
*
Ram
Kondition: skadad dekor
nr 873 7464
Ram
29x23 cm
Kondition: skadad dekor
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/2 07:10:25 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram speglar
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:13 -
6383 Oljemålning
Marcel Cramoysan (1915-2007), Ebb. Signerad. Olja ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:29 -
6384 Skål
Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:36
-
7065 Skulpturer
3 st, Tilgman keramik. Höjd: 20-25 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:10 -
7197 Soffa
modell ”Metropolitan”, JIO-möbler. Nyligen omtapet..//
Aktuellt bud: 9.600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:12 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45



