Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 6801429



*

nr 680 1429


MIXED MEDIA

signed, 1944, gatubild från Talinn, 64x44,


signerad, 1944, gatubild från Talinn, 64x44


Estimate:

300

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday February 7 2011
at 18:17:38


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/2 15:31:56 1      300 kr
7/2 16:13:08 2      Vinnande bud
7/2 17:57:57 1      500 kr
7/2 17:58:18 1      800 kr
7/2 18:08:29 1      1.100 kr
7/2 18:12:38 1      1.400 kr


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik gatubild från talinn vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr