Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastell 5122579



*

nr 512 2579


Pastell

Lenght: ()


Eric Norström (!882-1953) Insjölandskap Brygga och eka sign. 1929 .15x24


Droit De Suite

Yes

Estimate:

100

Auction date:

Monday Mars 3 2008
at 17:45:16


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller eric norström färgkrita pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 900

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, 'Nick'. Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr