ÖVRIGT / Diverse / Ram 3663100
*
nr 366 3100
Ram
58x71
Utrop:
300 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 20:33:49
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:55
-
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:13
-
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:40
*
Ram
nr 366 3100
Ram
58x71
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 juni 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/6 20:33:49 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38 -
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:41 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:55 -
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:13 -
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:40



