KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7063625
nr 706 3625
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, Einar Norelius (1900-1985), "lärobok", 16x22
Kondition: skador på ram
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 augusti 2011
kl 17:56:35
24/7 16:21:59
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius