KONST / Litografier / Färglitografi 14808336
nr 1480 8336
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Spegelbyrå. Signerad, numrerad 284/350, daterad -85. Färglitografi, bildmått: 34x29 cm, yttermått inklusive ram: 58x52 cm
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
300 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 18:08:18
100 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås