Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13713422



*

nr 1371 3422


Maurice Blanchard

(1903-1969), Frankrike


Maurice Blanchard (1903-1969), France. Paris, signed, 23x32 cm,


MIXED MEDIA, Paris, Signerad, 23x32 cm


Maurice Blanchard, French artist, born 1903, dead 1969.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

700

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday January 11 2021
at 19:50:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/1 10:35:04 1      300 kr
3/1 16:49:03 2      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Maurice Blanchard

Maurice Blanchard, French artist, born 1903, dead 1969.

Read more about Maurice Blanchard
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr