KONST / Litografier / Färglitografi 13892130
nr 1389 2130
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Utsikt mot Riddarholmen. Signerad, numrerad 64/360. Motivet: 45x55, yttermått inklusive ram: 69x78 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:28:20
300 kr
500 kr