GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 13625098
*
nr 1362 5098
Keramik
7 delar, bland annat Sven Wejsfelt och Gunnar Nylund, skålar: höjd: 8-8,5 cm. Diameter: 12,5-15 cm, vaser: 11,5-16,5 cm, fåglar h: 11-12 cm, längd: 16-18,5 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 19:46:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/11 21:54:24
1
500 kr
19/11 22:25:14
2
800 kr
20/11 11:32:13
2
700 kr
20/11 20:42:54
3
700 kr
20/11 20:42:54
2
800 kr (Budbetjänt)
20/11 20:43:12
3
900 kr
23/11 09:45:05
4
1.000 kr
23/11 15:51:00
5
1.100 kr
23/11 16:04:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
23 nov
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27
-
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21
-
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59
-
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19
*
Keramik
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro
nr 1362 5098
Keramik
7 delar, bland annat Sven Wejsfelt och Gunnar Nylund, skålar: höjd: 8-8,5 cm. Diameter: 12,5-15 cm, vaser: 11,5-16,5 cm, fåglar h: 11-12 cm, längd: 16-18,5 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/11 21:54:24 | 1 | 500 kr |
19/11 22:25:14 | 2 | 800 kr |
20/11 11:32:13 | 2 | 700 kr |
20/11 20:42:54 | 3 | 700 kr |
20/11 20:42:54 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/11 20:43:12 | 3 | 900 kr |
23/11 09:45:05 | 4 | 1.000 kr |
23/11 15:51:00 | 5 | 1.100 kr |
23/11 16:04:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
23 nov
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm KÃ¥ge ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
3006 Crèmekoppar
9 st, blandade modeller, bladn annat Kunglig Dansk..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:27 -
3161 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:50 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:02
-
3044 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige, Gustavsbergs S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:21 -
3016 Figuriner
2 st. Glaserad keramik, Hästar Upsala Ekeby. Höjd:..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59 -
3007 Fisktallrikar
8 st, Keramik, Upsala-Ekeby. Diameter: 24 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:19