KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14314228

nr 1431 4228

Arvid Fougstedt

(1888-1949), Sverige

Porträtt. Signerad, blandteknik, maj, 1927,47x38, yttermått inklusive ram: 54x44

Arvid Fougstedt, svensk målare och skultptör, född 1888 i Stockholm, död 1949.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 15 november 2021
kl 20:11:41

10/11 12:29:50 1      Vinnande bud

Arvid Fougstedt

Läs mer om Arvid Fougstedt
Majolika