ART / Sculptures and works of art / Sculpture 15636030
*
nr 1563 6030
Marianne Lundblad
(f. 1930), Sverige
Marianne Lundblad (b. 1930), Sweden. FÃ¥r. Signed. Earthenware. Length: 18 cm. Height: 10 cm,
SCULPTURE, Får. Signerad. Lergods. Längd: 18 cm. Höjd: 10 cm
Marianne Lundblad, Swedish painter and sculptor born in Västerås 1930.
Estimate:
800
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday September 11 2023
at 18:30:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/9 15:46:07
1
300 kr
11/9 16:49:10
2
150 kr
11/9 16:49:10
1
200 kr (Robot)
11/9 16:51:33
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Sep 11
Specialauktion Marianne Lundblad
På specialauktionen Marianne Lundblad presenterar vi en karta över bildkonstnären och skulptören Marianne Lundblads produktion i form av skulpturer och reliefer i ett flertal material som lergods, gip ...
Read more about Specialauktion Marianne Lundblad
- Artist/Designer
Marianne Lundblad
Marianne Lundblad, Swedish painter and sculptor born in Västerås 1930.
Read more about Marianne Lundblad
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: får konsthantverk lergods marianne lundblad skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4091 ICON
rizza i silver, Madonna, 40x32,
Auction ends
this Monday
3 augusti at 19:22
-
4114 SCULPTURE
Edita Rydhag (1951), Sweden, glazed ceramic. Signe..//
Auction ends
this Monday
3 augusti at 18:22
-
4133 SCULPTURES
2 pcs, Carin Nilsson, plaster, Barnhuvuden. Height..//
Auction ends
this Monday
3 augusti at 19:43
-
6225 SCULPTURES
2 pcs, rokokopar, porcelain. Height: 27 cm,
Auction ends
this Monday
3 augusti at 19:05
-
4113 VASE
+ sculpture, 2 parts, Lisa Larson (1931-2024), Swe..//
Auction ends
this Monday
3 augusti at 20:37
*
Marianne Lundblad
Marianne Lundblad, Swedish painter and sculptor born in Västerås 1930.
Läs om budbetjänten
Read more about Specialauktion Marianne Lundblad
Read more about Marianne Lundblad
nr 1563 6030
Marianne Lundblad
(f. 1930), Sverige
Marianne Lundblad (b. 1930), Sweden. FÃ¥r. Signed. Earthenware. Length: 18 cm. Height: 10 cm,
SCULPTURE, Får. Signerad. Lergods. Längd: 18 cm. Höjd: 10 cm
Marianne Lundblad, Swedish painter and sculptor born in Västerås 1930.
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday September 11 2023 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 11/9 15:46:07 | 1 | 300 kr |
| 11/9 16:49:10 | 2 | 150 kr |
| 11/9 16:49:10 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 11/9 16:51:33 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Sep 11
Specialauktion Marianne Lundblad
På specialauktionen Marianne Lundblad presenterar vi en karta över bildkonstnären och skulptören Marianne Lundblads produktion i form av skulpturer och reliefer i ett flertal material som lergods, gip ...
Read more about Specialauktion Marianne Lundblad
- Artist/Designer
Marianne Lundblad
Marianne Lundblad, Swedish painter and sculptor born in Västerås 1930.Read more about Marianne Lundblad
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: får konsthantverk lergods marianne lundblad skulptur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
4091 ICON
rizza i silver, Madonna, 40x32,
Auction ends
this Monday
3 augusti at 19:22 -
4114 SCULPTURE
Edita Rydhag (1951), Sweden, glazed ceramic. Signe..//
Auction ends
this Monday
3 augusti at 18:22 -
4133 SCULPTURES
2 pcs, Carin Nilsson, plaster, Barnhuvuden. Height..//
Auction ends
this Monday
3 augusti at 19:43
-
6225 SCULPTURES
2 pcs, rokokopar, porcelain. Height: 27 cm,
Auction ends
this Monday
3 augusti at 19:05 -
4113 VASE
+ sculpture, 2 parts, Lisa Larson (1931-2024), Swe..//
Auction ends
this Monday
3 augusti at 20:37



