Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Copper engraving 15186457



*

nr 1518 6457


COPPER ENGRAVING

11 pcs, 19th century, Botaniska, hand coloured, oramade lösa blad. Image dimensions: 19x10 - 17x22,


11 st, 1800-tal, Botaniska, handkolorerade, oramade lösa blad. Bildmått: 19x10 - 17x22 cm


Estimate:

1000

Sold:

SEK 1200

Auction date:

Monday January 30 2023
at 20:43:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/1 20:57:48 1      700 kr
30/1 20:32:57 2      800 kr
30/1 20:34:50 1      900 kr
30/1 20:35:24 2      1.000 kr
30/1 20:35:58 2      Vinnande bud
30/1 20:38:14 1      1.100 kr
30/1 20:38:14 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: botaniska etsning etsningar grafik gravyr handkolorerade kopparstick
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr