KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14193067
nr 1419 3067
Götrik Örtenholm
(1913-2005), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Götrik Örtenholm, svensk bildkonstnär född 1913, död 2005.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 september 2021
kl 18:43:03
17/9 22:47:56
600 kr
20/9 18:35:12
Götrik Örtenholm
Läs mer om Götrik Örtenholm