ART / Oil paintings / Oil painting 16937328
nr 1693 7328
Konrad Simonsson
(1843-1911), Sverige
Konrad Simonsson (1843-1911), Sweden. Fox. Signed, dated 1869. Olja på duk på pannå, 75x92 cm, outer dimensions including frame: 92x109 cm, damages.
OIL PAINTING, Räv i landskap. Signerad, daterad 1869. Olja på duk på pannå, 75x92 cm, yttermått inklusive ram: 92x109 cm
Condition: skador
Karl Konrad Simonsson, Swedish painter and draughtsman, born 1843, dead 1911.
1000
SEK 700
Monday April 14 2025
at 19:44:08
9/4 11:48:08
Konrad Simonsson
Read more about Konrad Simonsson