KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12757360
*
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 september 2019
kl 20:47:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 23:15:53
1
600 kr
16/9 20:17:25
2
700 kr
16/9 20:42:01
3
Vinnande bud
16/9 20:43:08
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06
-
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45
*
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
Läs mer om Ted Ström
nr 1275 7360
Ted Ström
(f. 1944), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 2005, "Fyren vid yttre farleden", Motivet: 21x31 cm
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 23:15:53 | 1 | 600 kr |
| 16/9 20:17:25 | 2 | 700 kr |
| 16/9 20:42:01 | 3 | Vinnande bud |
| 16/9 20:43:08 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Ted Ström
Ted Ström, svensk bildkonstnär, grafiker, musiker och kompositör, född 1944.Läs mer om Ted Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller sverige ted ström vattenfärg
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39 -
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 1.200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06 -
9315 Akvarell
Signerad Geerd, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45



