KONST / Litografier / Färglitografier 17452058
nr 1745 2058
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografier, 5 st, Mataforer. Signerad, färglitografi, daterad 260-310 upplaga, yttermått inklusive ram: 37x41,83x41 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 1 december 2025
kl 18:54:03
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman