KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsetsning 12894374

nr 1289 4374

Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige

Torrnålsetsning, 11/20, "Ruiner". Signerad, daterad 1985. Motivet: 17x14,5 ca

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 18 november 2019
kl 20:30:07

Gunnar Norrman

Läs mer om Gunnar Norrman