ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11031592
*
nr 1103 1592
Spegel
190x88
Kondition: nutida
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:20:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 20:17:26
1
1.800 kr
24/4 06:59:49
2
1.600 kr
24/4 06:59:49
1
1.700 kr (Budbetjänt)
24/4 07:00:28
2
1.800 kr
24/4 07:00:28
1
1.800 kr (Budbetjänt)
24/4 07:00:37
2
1.900 kr
24/4 17:26:27
3
2.200 kr
24/4 18:15:11
2
2.200 kr
24/4 18:15:11
3
2.200 kr (Budbetjänt)
24/4 18:15:21
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1103 1592
Spegel
190x88
Kondition: nutida
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 20:17:26 | 1 | 1.800 kr |
| 24/4 06:59:49 | 2 | 1.600 kr |
| 24/4 06:59:49 | 1 | 1.700 kr (Budbetjänt) |
| 24/4 07:00:28 | 2 | 1.800 kr |
| 24/4 07:00:28 | 1 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
| 24/4 07:00:37 | 2 | 1.900 kr |
| 24/4 17:26:27 | 3 | 2.200 kr |
| 24/4 18:15:11 | 2 | 2.200 kr |
| 24/4 18:15:11 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
| 24/4 18:15:21 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



