Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ÖVRIGT / Smycken / Ring 9467019



*

nr 946 7019


Ring

sterlingsilver, med kristall, justerbar ringstorlek


Utrop:

300 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 2 mars 2015
kl 20:51:35


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/3 10:36:31 1      150 kr
2/3 14:46:41 2      150 kr
2/3 14:46:41 1      150 kr (Budbetjänt)
2/3 16:24:39 3      250 kr
2/3 20:03:40 4      250 kr
2/3 20:03:40 3      250 kr (Budbetjänt)
2/3 20:04:24 4      300 kr
2/3 20:41:18 5      350 kr
2/3 20:42:18 4      400 kr
2/3 20:46:35 5      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)

bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: justerbar ringstorlek kristall ring smycken sterling silver sterlingsilver vintage
  • 8018 Karaff med sil..
    1800-tal, kristall, Irland. Höjd: 17 cm, med ring ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:40
  • 7112 Ring
    18k guld. Med tre små blå stenar. Vikt: 2 g. Ringm..//
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 7162 Ring
    23k, 1879, med sten, omarbetad. Vikt: 5,5g brutto,..//
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:27
  • 1009 Ring
    Platina, med Brilliant 4,08 ct (Laboratoriediamant..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25
  • 8269 Serveringsvagn
    ”Teatime”, Claesson Koivisto Rune, för Swedese, me..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:21
  • 8019 Skålar
    Ett par, fd armringar, metall. Diameter: 12 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:25




Ladda ner broschyr